Hidegburkolás lépésről lépésre: ezekre mindig figyeljünk!
A terasz burkolás könnyen megoldható házilag, ha megvannak hozzá a kellő ismereteink és a megfelelő munkaeszközeink. De mégis miként történik a hidegburkolás lépésről lépésre? Vetődik fel a kérdés sokakban, és jogosan. Sajnos a szakemberek gyakran le vannak terhelve, ezért csak késve érnek rá a feladatok elvégzésére, de ha a terasz vagy konyha csempézés éppen a szabadságra lett időzítve, akkor nem lehet várni a szakira. Mit tehetünk tehát ilyenkor? Belevágunk saját magunk. Azonban ennek megvannak a maga szabályai, amiket muszáj betartanunk. Ismerjünk meg néhány alapvető dolgot, amivel kiváló sikert érhetünk el, ami még a mesterek elismerését is kiváltaná!
Így történjen a hidegburkolás lépésről lépésre!
Legyen szó a konyha vagy terasz burkolás professzionális módon való kivitelezéséről, mindennek az alapja a megfelelő felület előkészítése. Felújítás során többnyire már van egy stabil beton alap, amit meg kell tisztítanunk. Ez kezdődhet a régi csempe feltörésével, vagy éppen a linóleum, PVC lapok felszedésével.
Bármi is volt előtte a lábunk alatt, azt maradéktalanul távolítsuk el, majd pormentesítsük a felületet, és ha kell, egyenlítsük ki azt. Amint megszáradt, következhet egy alapozó felvitele. Amire fontos figyelni a terasz burkolás esetén, hogy muszáj megadni kb. 1-2 %-os lejtést kifelé, hogy a felületre kerülő nedvesség minden esetben arrafelé távozzon. A konyhánál pedig a teljes vízszint kialakítása a cél. De akkor nézzük meg külön-külön az egyes lépéseket az előkészített alaptól.
Amire figyeljünk a terasz burkolás során!
A terasz esetében a hidegburkolás lépésről lépésre a következőkképpen történik az alap előkészítése után. A vízszigetelésre itt muszáj nagyon ügyelni, akárcsak az esetleges dilatációs mozgásokra. Ezeket egy feszültségmentesítő drénlemez kiválóan áthidalja. Ezt S1-es alakváltozásra képes, flexibilis, kültéri ragasztóval kell lefogatni. Majd erre történik meg a lapok fektetése ugyanazzal a ragasztóval.
Az 50×50 cm-nél nagyobb lapoknál mindenképpen érdemes csempevibrálót használni a ragasztó megfelelő eloszlatásához. Bár a terasz burkolás esetén vágásokra kevesebb igény van és azt többnyire kézi csempevágóval oldják meg, de vastag lapoknál a TLS X-PRO TURBO ultravékony gyémánt vágókorong a kiváló segédeszköz a feladat ellátásra. A ragasztó száradása után jöhet a fugázás, a padló-fal csatlakozásoknál pedig szilikonnal legyenek kikenve a hézagok.
Így történjen a konyha csempézés!
A konyha csempézés esetén is az alaptól indulunk. Itt a drénlemez helyett, egy kenhető vízszigetelést érdemes használni, ami meggátolja a betonba való vízbeszivárgást. A ragasztást itt lehet beltéri kivitellel végezni, de a flexibilis kialakítás maradjon meg.
Ami viszont nehezítheti a munkát, hogy a falra kerülő lapoknál gyakran lyukakat kell készíteni a szerelvényeknek, konnektoroknak, kapcsolóknak. Erre a gyémánt körkivágó, mint például a TLS MONSTER kiválóan alkalmas. A fektetés során pedig mindkét esetben érdemes lapszintezőket alkalmazni, a garantáltan egyenletes felület kiképzésért. Így történjen a hidegburkolás lépésről lépésre a siker érdekében.