Milyen panaszok esetén segíthet a gyógymasszőr kezelése? Ismerd fel az első jeleket!

Milyen panaszok esetén segíthet a gyógymasszőr kezelése? Ismerd fel az első jeleket!

2025. május 23. péntek Kikapcsolva Szerző: seditor

A modern életmód rengeteg fizikai és lelki terhet ró ránk, amiket a testünk előbb-utóbb jelez. Fájdalmak, merevség, zsibbadás, amikről gyakran úgy gondoljuk, „majd elmúlik”, pedig ezek a tünetek komolyabb problémák előjelei is lehetnek. A gyógymasszázs nem csupán a lazításról szól, mivel célzott terápiás segítség lehet a különféle mozgásszervi panaszok esetén. A Gyógytornászom rendelő gyógymasszőrei (0630 505 0503; Paulay Ede utca 47, 1061) ezen a téren is sokat tudnak segíteni.

Ha rendszeresen tapasztalsz izomfeszülést, váll-, hát- vagy derékfájdalmat, ne bagatellizáld el! Ezek gyakran abból adódnak, hogy az izmok huzamosabb ideig túlterheltek vagy egyoldalúan vannak terhelve. Ilyen esetben a gyógymasszőr nemcsak a fájdalmat képes enyhíteni, de a kiváltó okot is segíthet megszüntetni.

Figyelmeztető jelek lehetnek például az állandó nyak- vagy hátfájás, zsibbadó karok, ujjak, ülőmunka miatt kialakuló derék- és vállpanaszok, sportolás után jelentkező izomfeszülés, gyakori fejfájás, amit izomfeszülés okoz, valamint mozgásbeszűkülés, amikor például nehézséget okoz a fej oldalra fordítása vagy a kar felemelése. Ezek a tünetek sokszor olyan mozgásszervi problémákra utalnak, amik gyógymasszázzsal jól kezelhetőek vagy megelőzhetőek a súlyosabb szövődmények.

Milyen gyakori mozgásszervi problémáknál segíthet a gyógymasszázs?

Például a Piriformis szindrómánál, ami egy alattomos jelenség. Gyakran összekeverik a porckorongsérvvel, mert hasonló tüneteket okozhat. A farizomban futó piriformis izom görcsössé válhat, nyomást gyakorolva az ülőidegre, ami kisugárzó fájdalmat okoz a lábban, zsibbadással, bizsergéssel kísérve. A gyógymasszőr speciális fogásainak segítségével az izom fellazítható, ezáltal megszűnhet a nyomás és a fájdalom is.

A másik remekül kezelhető betegség a Scoliosis, vagyis a gerincferdülés, ami nemcsak esztétikai kérdés. A kóros görbület túlterhel bizonyos izomcsoportokat, míg másokat gyengít, ami hosszú távon fájdalomhoz, izomegyensúly-zavarhoz vezet. A gyógymasszőr ilyenkor célzottan az izmok kiegyensúlyozására, lazítására és erősítésére dolgozik, elősegítve a testtartás javulását és a panaszok enyhülését.

Fontos, hogy ne várd meg a végső állapotot, amikor már mozgásképtelenné válsz!

Sokan csak akkor fordulnak segítségért, amikor már mindennapos a fájdalom. Pedig a korai felismerés és a rendszeres gyógymasszázs csodákra képes. Az izmok karbantartása nem luxus, hanem befektetés a fájdalommentes életbe. A következő állapotoknál mindenképpen érdemes orvoshoz fordulni: ha krónikus fájdalmaid vannak, ha sportsérülésből lábadozol, stresszes életet élsz és gyakran feszültek az izmaid, illetve olyan betegséggel élsz, ahol az izomtónus szabályozása fontos (pl. fibromyalgia, scoliosis, isiász). A gyógymasszázs nem helyettesíti az orvosi kezelést, de remek kiegészítője lehet a gyógytornának, fizikoterápiának vagy rehabilitációnak. Természetesen, minden terápia előtt célszerű felkeresni egy tapasztalt orvost, aki alapos kivizsgálás után készíti el a kezelési tervet.